Mourinho selgitas Ajaxi lagunemist: nad olid naiivsed

Amsterdami Ajaxi mängijad pärast Lucase kolmandat väravat.

FOTO: via www.imago-images.de / imago images / Pro Shots

Endise Manchester Unitedi peatreeneri Jose Mourinho sõnul mängis Ajax eilset poolfinaali korduskohtumist Tottenhami vastu naiivselt.

Venemaa telekanalis RT-s eksperdina töötav Mourinho kritiseeris Ajaxi jalgpallureid eilse poolfinaali teise poolaja eest. Teadupärast suutis Tottenham teisel poolajal kolmeväravalisest kaotusseisust välja tulla ning finaali pääseda (avamäng Ajaxile 1:0, korduskohtumine Tottenhamile 3:2 – toim).

«Nad mängisid teist poolaega nagu oleksid Hollandi liigas Vitessega kohtunud,» ütles Mourinho. «Ajax väärib kiitust, kuid jalgpall on lahing ning lahingu võitmiseks on vaja strateegiat, eriti niivõrd erilistes mängudes.»

«See võib vahepeal tähendada, et tuleb minna vastuollu oma filosoofiaga. Ma usun, et kui Ajax oleks teisel poolajal oma nõrkusi varjanud – kõik teavad nende nõrkusi –, oleksid nad olukorraga toime tulnud,» jätkas Mourinho.

Nii nagu paljud teisedki arvas Mourinho, et Ajaxi noored mängijad on küpsemad kui paistavad. «Aga nad polnud,» tõdes ta. «Teisel poolajal olid nad naiivsed. Ma arvan, et selles lahingus võitis strateegia filosoofiat.»

«Kõige tavapärasem asi eduseisus on hoida tasakaalu. Tasakaalu hoidmine algab kaitseliinist. Kogu aeg peab teatud arv mängijaid palli taga olema. Nemad jäid aga oma filosoofiasse kinni. Mängisid teist poolaega niimoodi nagu mängiks Hollandi liigas Vitesse vastu. Nad võtsid seda mängu kui alagrupimängu või järjekordset liigamängu,» ütles Mourinho.

Tagasi üles