Liider Tänak: hommik oli keeruline, muutsin pärast esimest katset auto seadistust

Ott Tänak.

FOTO: STR / EPA /Scanpix

Kolme kiiruskatse järel Tšiili MM-etappi juhtiv Ott Tänak märkis, et ralli algas keeruliselt ja jätkub ilmselt samamoodi kogu nädalavahetuse.

«Ma arvan, et ma ei saa väga õnnelik olla. Hommik oli päris keeruline. Eks kogu Tšiili ralli on päris suur katsumus,» sõnas Tänak rallipargis WRC+ reporterile. «Hommikusel esimesel katsel oli auto tasakaal paigast ära ja ma polnud sellega rahul. Lisaks suretasin auto välja. Pärast esimest katset muutsin auto seadistust ja masin oli järgnevatel katsetel parem,» lausus eestlane, lisades, et pole kindel, kas stardipositsioon Tšiilis suurt rolli mängib.

Esimesel täispikal võistluspäeval sõidetakse Tšiilis kokku kuus kiiruskatset ehk veel kolm katset, neist järgmine algab Eesti aja järgi kell 22.24. «Nüüd pole hooldusalas autoga suuri muutusi vaja teha, aga saan legendi parandada. Eks keeruline ralli jätkub kogu nädalavahetuse,» ütles Tänak, kelle edu kolme kiiruskatse järel valitseva maailmameistri Sebastien Ogier’ ees on 6,1 sekundit.

Tšiili ralli üldseis kolme kiiruskatse järel: 1. Ott Tänak (Toyota), 2. Sebastien Ogier (Citroen) +6,1, 3. Thierry Neuville (Hyundai) +6,6, 4. Jari-Matti Latvala (Toyota) +12,9, 5. Kris Meeke (Toyota) +27,8), 6. Elfyn Evans (M-Sport) +29,6.

Tagasi üles