Ville Arike

Eesti korvpallimeistrivõistluste pronksiseeria lõppes minimaalse kolme mänguga - Pärnu Sadam alistas TalTechi ka kolmandat korda, sedapuhku võõrsil tulemusega 89:63. Pärnakad võitsid koduliigas esimest korda medali!

Mängu saatus otsustati neljandal veerandajal, mille Pärnu võitis koguni 27:5! Veel viimasel väikesel vaheajal oli kõik lahtine (62:58).

Pärnu alustas selgelt agressiivsemalt ja pääses juba kuue minutiga Mihkel Kirvese vedamisel ette 20:10. Tasapisi said ka tehnikatudengid mängu sisse ja jõudsid esimese veerandaja lõpuks lähemale - 19:23. Kirvese arvel oli juba 12 punkti.

Edaspidi jätkati võrdselt, kuid ikkagi pärnakate dikteerimisel. Kord saadi vahe taas 7-8 punktile, siis jõudis TalTech peaaegu järele. Võõrustajatel avanes võimalus poolaeg võitagi, kuid muidu hästi tabanud Sander Viilup eksis seisul 39:40 lõpusekundil korvi alt sooritatud kiirustatud viskel.

Kolmas periood möödus samas võtmes - Pärnu suurim edu oli 8-, väikseim 1-punktiline. Ent lõpuveerandi alguses pandi oma korvile kaas peale ja mindi lõplikult oma teed.

Pärnu suuremad korvikütid olid Kirves 24 (lisaks 11 lauapalli), Demetre Rivers 18, Justin Alston 15 punktiga. Peaaegu kolmikduublini jõudis Henry Wade-Chatman: 11 punkti, 8 lauapalli, 8 korvisöötu. Kaotajaile tõi Viilup 17, Levi Martin Giese 11, Gregor Arbet 10 punkti.