Eelmisel kuul Kalev/Cramole 16 punktiga kaotanud meeskond jõudis VTB Ühisliigas poolfinaali

Kris Ilves
Kalev/Cramo võitis 17. aprill Kalevi spordihoones toimunud VTB Ühisliigas kohtumises Peterburi Zeniti 96:80. Foto: Tairo Lutter

Peterburi Zenit kallutas punkt-punkti heitluses kulgenud korvpalli VTB Ühisliiga veerandfinaalseeria neljanda mängu Krasnodari Lokomotiv-Kubani enda kasuks tulemusega 87:85 ning jõudis mängudega 3:1 poolfinaali.

Seeria neljandas mängus kerkis üleplatsimeheks Zeniti mängija Marko Simonovic, kelle arvele kogunes 22 punkti ja üheksa lauapalli. Teda toetasid Gal Mekel 14, Jevgeni Voronov 12 ja Jalen Reynolds 12 silmaga. Lokomotiv-Kubani resultatiivseimad olid Vitali Fridzon ja Dmitri Kulagin, kes tõid vastavalt 21 ja 20 punkti.

17. aprillil Tallinnas Kalev/Cramole 16 punktiga kaotanud Zenit kohtub nelja parema hulgas põhiturniiri võitja ja seitsme eelmise aasta meistri Moskva CSKAga. Teise poolfinaalpaari moodustavad veerandfinaalis Kaasani Unics ja Moskva oblasti Himki.

Seega jõudsid nelja parema hulka vaid Venemaa meeskonnad, veerandfinaalis langesid konkurentsist Nižni Novgorod (Venemaa), Kalev/Cramo (Eesti), Astana (Kasahstan) ja Lokomotiv-Kuban (Venemaa).