Jüri Vips saavutas vormel 3 etapil hooaja esimese poodiumikoha

Jüri Vips vormel 3 sarja Hitech GP meeskonna masinaga.
Jüri Vips vormel 3 sarja Hitech GP meeskonna masinaga. Foto: Joe Portlock/LAT Images/Scanpix

Hispaanias Kataloonia ringarajal toimunud vormel 3 etapil saavutas 18-aastane eestlane Jüri Vips (Hitech Grand Prix) kaks punktikohta. Täna kerkis Vips poodiumile.

Vips alustas tänast sõitu kolmandalt stardipositsioonilt. Tema start ebaõnnestus ning ta oli sunnitud endast mööda laskma nii Briti sõitja Max Fewtrelli (ART Grand Prix) kui ka Uus-Meremaa piloodi Marcus Armstrongi (Prema Racing).

Eriti hästi sõitis Vips aga võidusõidu viimaseid ringe, möödudes järjest Fewtrellist ning neli ringi enne lõppu ka Armstrongist. Päris lõpu eel sai Vips mööda ka põhjanaabrist Niko Karist ja sõitis välja suurepärase teise koha. Etapi võitis hindu Jehan Daravala (Carlin Motorsport).

Sarja üldarvestuses asub Kataloonias kuuenda ja teise koha punktid teeninud Vips 20 punkktiga viiendal positsioonil. Üldliider on venelane Robert Shwartzman (Prema Racing) 37 punktiga. Talle järgnevad taanlane Christian Lundgaard (ART Grand Prix, 24), Daruvala (23) ja Armstrong (21).