Fotod: maastikumaratonil triumfeerisid Jallai ja Mukunga

Kaspar Koort
Ibrahim Mukunga.
Ibrahim Mukunga. Foto: Sille Annuk

Tartu maastikumaratoni pikal ehk 42 kilomeetri pikkusel distantsil kuulus esikoht Rauno Jallaile, lühemal ja kõige rohkem osalejaid rajale meelitanud 24 kilomeetri distantsil võidutses aga viiendat korda järjest Keenia mees Ibrahim Mukunga.

Rauno Jallai.
Rauno Jallai. Foto: Sille Annuk

Jallai edu järgnevate ees oli mäekõrgune. Ta lõpetas ajaga 2:37.54 ning edestas mullust võitjat Sander Linnust 5 minuti ja 41 sekundiga. Joosep Tammemäe kolmandana kaotas võitjale 8 minutit ja 52 sekundit.

Jallai rääkis vahetult pärast lõpetamist, et eesmärk oli kohe distantsi esimesel poolel, kus kõvem pinnas, teistega vahe sisse teha, sest Sander Linnus on maastikul temast natuke kiirem.

Ta tunnistas, et üksi joostes oli küll keeruline soovitud tempot hoida, ent kuna võistluste eel eesmärgiks seatud 2 tundi ja 40 minutit sai ületatud, võib ikkagi rahule jääda. Rahule jäi ta ka ilma- ja rajaoludega. «Vahepeal oli rada küll pehme ja märg, aga üldiselt oli väga hea joosta,» lisas ta.

Ibrahim Mukunga võiduaeg 24 km distantsil oli 1:19.46. Raido Mitt teisena kaotas talle 1.22 ja Rauno Laumets kolmandana 1.39.

Mukunga nentis, et märjad rajaolud tegid jooksu keerulisemaks - oma tunamullu sokkides joostud rajarekordile jäi ta alla enam kui kuue minutiga - kuid samas kulges võistlus nõnda nagu ta oli plaaninud ning võit ei tulnud lõpuks väga keeruliselt. «Oli okei jooks,» võttis Mukunaga pingutuse kokku ja lisas, et Tartu maastikumaraton on tema lemmikvõistlus Eestis.

Naistest võitis 42 km pikkuse distantsi Klarika Kuusk ajaga 3:15.41. Teise koha sai Lilian Raspel (3:25.12) ja kolmanda Kätlin Aasmaa (3:27.53).

24 km pikkusel rajal võidutses Marion Tibar (1:33.51), teise koha sai Kaisa Kukk (1:34.14) ja kolmanda Hillevi Velba (1:36.37).

Tartu maastikumaratoni põhidistantsidele (42, 24, 10 ja 5 km) registreerus 3545 jooksjat ja kepikõndijat. Neist 144 võtsid ette 42 km pikkuse ja 1499 24 km pikkuse distantsi.