Järgmine etapp 23.01-26.01
Monte Carlo
paf

Ogier’ teist kohta ohustanud Loeb: tema vajab punkte rohkem kui mina

Sebastien Loeb.

FOTO: MARTIN BERNETTI / AFP

Üheksakordne autoralli maailmameister Sebastien Loeb avas Tšiilis selle hooaja poodiumiarve, saavutades Ott Tänaku (Toyota) ja Sebastien Ogier’ (Citroën) järel kolmanda koha.

«Tegin kõik, mis suutsin,» sõnas punktikatsel neljanda koha saanud Loeb. «Tunne läks iga katsega paremaks, aga ausalt öeldes oli algul autoga sõitmine minu jaoks harjumatu. Aga õnneks tuli enesekindlus päris kiiresti. Kiirus reede pärastlõunast kuni lõpuni oli hea,» lisas prantslane.

Loeb pani pinged peale ka kaasmaalasele, ohustades Ogier’ teist kohta, kuid lõpuks jäi teenekam rallisõitja kuuekordsele maailmameistrile seitsme sekundiga alla. «Meil oli hea võitlus Sebiga, aga tema on tipus ja vajab neid punkte rohkem kui mina,» naljatles Loeb. «Nautisin seda nädalavahetust.»

Loeb on sel hooajal osalenud neljal rallil, saades Monte Carlos neljanda, Rootsist seitsmenda, Korsikalt kaheksanda ja nüüd Tšiilist kolmanda koha punktid. MM-sarja üldarvestuses asub Loeb 39 punktiga kuuendal kohal, eespool on igal etapil osalenud Ogier (122 punkti), Tänak (112), Thierry Neuville (110), Kris Meeke (59) ja Elfyn Evans (55).

Tagasi üles