Hästi alustanud Läti hokikoondist tabas tagasilöök

Toimetas Ville Arike
Hetk mängust Šveits - Läti.
Hetk mängust Šveits - Läti. Foto: VLADIMIR SIMICEK / AFP / Scanpix

Slovakkias jätkuval jäähoki MMil lõppes eile hilisõhtul teine voor, Läti koondis sai esimese kaotuse.

Avavoorus Austriast 5:2 jagu saanud lätlased kohtusid nüüd teise Kesk-Euroopa riigi, Šveitsiga, ja pidid tunnistama vastase 3:1 paremust. Teise kolmandiku keskel lõid mõlemad meeskonnad pooleminutilise vahega värava ja seisul 1:1 mindi viimasele vaheajale. Vähem kui neli minutit enne lõppu pääses Šveits juhtima ning viimasel minutil saadeti veel üks litter juba Läti tühja väravasse.

B-grupis juhivad 6 punktiga Šveits, Tšehhi ja Venemaa, 3 punktiga järgnevad Rootsi ja Läti. Norra, Austria ja Itaalia jätkavad punktita.

A-grupi eilses viimases kohtumises nüpeldas Kanada Suurbritanniat 8:0. Siin on täisedu, 6 punkti Soomel ja Saksamaal. Kanada, USA ja Slovakkia on kogunud 3, Taani 2, Prantsusmaa 1, Suurbritannia 0 punkti.