USA tipptennisistil avastati hambaarsti külastuse käigus haruldane vähivorm

Nicole Gibbs

FOTO: SHANNON STAPLETON / REUTERS/Scanpix

Ameerika tipptennisist, hetkel maailma edetabelis 117. positsioonil paiknev Nicole Gibbs on sunnitud terve järgneva saviliivahooaja vahele jätma. See tähendab, et Gibbs ei osale ka peagi algavatel Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel.

Põhjus on kõike muud kui tavaline. Kuu aega tagasi käis Gibbs hambaarsti juures korralisel visiidil ning arst avastas tennisisti suulaes liigliha. Suust võetud koeproov näitas, et Gibbsil on eriti haruldane süljenäärme vähk.

Kuigi diagnoos oli ränk, näitavad kõik märgid, et Gibbsil on võimalik vähist paraneda.

«Kirurg on veendunud, et operatsioon õnnestub. Arst andis isegi mulle loa mängida paaril kergemal turniiril. Võistlemine viib mõtted mujale,» rääkis Gibbs.

Operatsioon seisab ees käesoleva nädala reedel. Gibbs ütles, et toibumine operatsioonist võtab umbes kuu kuni poolteist kuud. Ta loodab osa võtta Wimbledoni kvalifikatsiooniturniirist.

26-aastase Gibbsi parim koht WTA edetabelis on olnud 68. Kuigi Gibbs ei ole võitnud ühtegi WTA turniiri, on ta esikoha saanud seitsmel ITF turniiril. Oma parimal Suure slämmi turniiril jõudis ameeriklanna 2016. aastal kolmandasse ringi. Gibbsiga on neli korda kohtunud ka Eesti esireket Anett Kontaveit, viimati küll juba kolm aastat tagasi.

Tagasi üles