Derby County tegi imet ja astus sammu Premier League'ile lähemale

Toimetas Indrek Raudkivi
Derby County peatreener võis eile pärast võitu Leedsi üle rõõmustada
Derby County peatreener võis eile pärast võitu Leedsi üle rõõmustada Foto: JASON CAIRNDUFF / Action Images via Reuters/Scanpix

Eilses Inglismaa jalgpalli tugevuselt teise liiga play-off kohtumises pääsu eest Premier League'i kohtusid Derby County ja favoriit Leeds United. Avakohtumise oli Leeds võõrsil 1:0 võitnud.

Leeds, kes saavutas Championshipi põhihooajal kolmanda koha läks kodusel Elland Roadil vastu kindla ootusega jõuda üleminekumängude finaali.

24. minutil viiski Stuart Dallas Leedsi 1:0 juhtima. Kuid Derby lõi avapoolaja viimasel ning teise poolaja esimesel minutil vastu. 58.minutil määrati Derby kasuks penalti, mille realiseeris Harry Wilson. 3:1 eduseis kestis vaid neli minutit.

62. mänguminutil lõi Stuart Dallas oma teise kolli ja tõi veel 36 000 fänni ees mänginud Leedsi mängu tagasi.

Kuid 12 minutit enne lõpuvilet sai oma teise kollase Leedsi šveitslasest kaitsja Gaetano Berardi.  85. minutil lõi «Ramsi» Jack Marriot juba neljanda värava. Kuigi ka Derby lõpetas mängu kümne mehega, võitsid Frank Lampardi hoolealused matši 4:2.

Derby kohtub otsustavas matšis pääsu ees Inglismaa kõrgemasse jalgpalliliigasse 27.mail Wembley staadionil Aston Villaga.