Jäähoki MM: Rootsi ja Kanada said kirja kohustuslikud võidud

Rootsi jäähokikoondis
Rootsi jäähokikoondis Foto: Ronald Zak / AP

Jäähoki MMil jätkusid täna alagrupimängud. Võidu said kirja nii Kanada kui ka Rootsi.

Kanada kohtus täna Prantsusmaaga ning selge favoriidina suudeti kohtumine ka võita, kuid mäng ise nii kindlalt ei kulgenud. Kanada läks esimesel kolmandikul kohtumist Anthony Mantha, Darnell Nurse'i ning Anthony Cirelli väravatest 3:0 juhtima.

Kolmanda veerandaja alguseks suutis Prantsusmaa aga Damien Fleury ning Anthony Rechi väravatest vähendada kaotusseisu 2:3 peale. Siiski suutis viimasel kolmandikul Kanada veel kaks väravat visata, ühe värava autoriks oli avavärava visanud Mantha ning teise sai kirja Mark Stone.

Rootsi koondisel oli selgelt kergem kohtumine, kui Austriaga tehti asjad selgeks juba avakolmandikul – kohtumist mindi juhtima 5:0. Lõpuks võitis Rootsi kohtumise koguni 9:1.

Täna õhtul kohtuvad ka Tšehhi ja Läti ning Soome ja Taani.