Rootsi supertalent andis Johaugile tormihoiatuse

Frida Karlsson

FOTO: LISI NIESNER / REUTERS

19-aastane Rootsi murdmaasuusataja Frida Karlsson unistab suurelt ning loodab juba sel hooajal norralanna Therese Johaugi troonilt tõugata.

Karlsson tegi rahvusvahelise läbimurde tänavu Seefeldi maailmameistrivõistlustel, kus teenis täiskomplekti medaleid. 30 km vabatehnikasõidus võitis ta pronksi, 10 km klassikas hõbeda ning naiste teatesõidus kulla.

Järgmine hooaeg on tema esimene täispikk aasta tippkonkurentsis. Kuna tiitlivõistlusi kavas pole, tõuseb üle pika aja hinda Tour de Ski. «Väärtustan seda võistlust kõrgelt. Usun, et Tour de Ski ülesehitus sobib mulle hästi,» ütles Karlsson Aftonbladetile.

«Olen alati unistanud Tour de Skil võistlemisest. Suusatuuri võit tähendab, et oled kõige mitmekesise suusataja. See on võistlus, mida oleks vägev võita,» ütles Karlsson.

Lõppenud murdmaasuusahooaega valitses naiste seas norralanna Johaug. Kuna 2019 oli tiitlivõistluste aasta, jättis ta suusatuuri vahele. See avas võimaluse Ingvild Flugstad Østbergile, kes juba kuuendat aastat järjest naiste seas võidu Norra viis. Järgmisel hooajal on Tour de Skile oodata aga kõiki paremaid.

«Ma ei ole inimene, kes paneb tulemustele suunatud eesmärke. Saan keskenduda vaid iseenda arengule. Aga suurem eesmärk on olla parim. See tähendab, et pean alistama nii Therese kui kõik teised tüdrukud,» andis Karlsson tormihoiatuse.

Tagasi üles