Valitsev meister Rootsi tõmbas mulluse MMi kordusetenduses Šveitsi võidumarsile pidurit

Silver Tabo
Rootsi jäähokikoondis.
Rootsi jäähokikoondis. Foto: JOEL MARKLUND / imago images / Bildbyran

Möödunud aasta jäähoki MMi finaali kordusetenduses jäi ka tänavu Slovakkias peetavatel maailmameistrivõistlustel B-alagrupi mängus peale tiitlikaitsja Rootsi, kes alistas Šveitsi tulemusega 4:3.

Seni kaotuseta püsinud Šveits asus kohtumist Sven Andrighetto tabamusest (4.09) juhtima, kuid avakolmandiku lõpus (18.44) viigistas Alexander Wennberg seisu. Teisel perioodil viis William Nylander (25.20) tiitlikaitsja 2:1 juhtima, kuid poolteist minutit hiljem (27.58) tõi Joel Genazzi tabloole 2:2 viiginumbrid. Möödus vaid 30 sekundit ning Erik Gustafsson viis rootslased 3:2 juhtima.

Viimasel kolmandikul jõudis Šveits Gaetan Haasi tabamusest (50.27) taas viigini, ent Rootsi ridades vastas kõigest minut ja 20 sekundit hiljem Oliver Ekman-Larsson, kelle värav tagas valitsevale meistrile kolm võidupunkti.

Ühe kaotuse kõrvale neljanda järjestikuse võidu teeninud Rootsi tõusis B-alagrupis 12 punktiga teisele kohale, kukutades nelja võidu kõrvale esimese kaotuse saanud Šveitsi kolmandale positsioonile. B-alagruppi juhib 15 silmaga ainsa meeskonnana MM-turniiri täiseduga jätkav Venemaa.

Teises hilisõhtul peetud kohtumises teenis võõrustajamaa Slovakkia A-alagrupis suureskoorilise võidu, kui alistas skooriga 7:1 seni punktita jätkava Suurbritannia.

Üldarvestuses asub Slovakkia A-alagrupis üheksa punktiga viiendal kohal, viimasena play-off'i viival neljandal real paikneb 11 silmaga ühe mängu vähem pidanud USA. Alagrupi viimases kohtumises läheb Slovakkia teisipäeval vastamisi viie punktiga kuuendal kohal asuva Taaniga.