Noorte korvpallis näitavad võimu Pehka, Suurorg ja Küttis

Leemet Loik (esiplaanil)
Leemet Loik (esiplaanil) Foto: Tairo Lutter / Postimees

Korvpalli G4S Noorteliiga U18 finaali jõudsid TTÜ KK/TSK/ Valge ja KK Viimsi/Kesklinna KK. TTÜ KK alistas tõelises põnevuskohtumises Audentese SK numbritega 90:85. Avapoolaja järel 17-punktilisse (33:50) kaotusseisu jäänud TTÜ meeskond kasutas kohtumise teises pooles pikemat rotatsiooni ära ja tuli mängu tagasi. Peamiselt Leemet Loiki ja Ran Andre Pehkale tuginenud Audentes väsis ning kohtumise lõpus võtsid Marko Parkoneni hoolealused oma.

Võitjate parimana tõi Kasper Suurorg 24 punkti ja 7 lauapalli. Ralf Küttis tõi 20 silma ning Illimar Raiend ja Marek Ojamäe lisasid kaksikduublid, vastavalt 16 punkti ja 11 lauapalli ning 11 punkti ja 10 lauapalliga.

Kõik 40 minutit rassinud Audentese meeskonna liidrid Loik ja Pehka tõid vastavalt 35 punkti ja 10 lauapalli ning 31 punkti ja 10 lauapalli.

Teises poolfinaalis viis kodumeeskonna KK Viimsi/Kesklinna KK liidri Hugo Toomi võimas kaksikduubli toel 91:75 võiduni Tartu Ülikooli Korvpallikooli üle.

Võõrustajad haarasid initsiatiivi kohe mängu alguses, võites avaveerandi 26:18. Tartlased jõudsid teisel mänguperioodil korraks veel punkti kaugusele (28:27), kuid poolajaks juhtis Viimsi üheksaga – 53:44. Kolmanda neljandiku lõpuks suurendasid Tanel Einaste hoolealused eduseisu 81:56 peale. Otsustava veerandaja võitsid küll Tartu Ülikooli  noormehed, kuid vahet enam kinni mängida ei suudetud.

16-aastane Toom tõi Viimsile 34 punkti ja haaras 15 lauapalli. Ralf Kompuse arvele kanti 15 ja Jorgen Rikbergi kontosse 13 silma.

Tartu Ülikooli KK resultatiivsemad olid 20 punkti visanud Patrik Peemot ja 12 silma toonud Christopher Kalda. Sverre Aav ja Kris Urvik lisasid 11 slma.

Tänases finaalis läheb Viimsi kell 18:15 vastamisi TTÜ KK/TSK/Valge võistkonnaga ja Tartu Ülikool kohtub kell 13:45 algavas pronksimängus  Audentese SK meeskonnaga.