Rootsi ründetäht: Soomest pole meile vastast

Rootsi ründaja William Nylander on Tre Kronori tänases võidus veendunud. 

FOTO: Joel Marklund/Imago Images/Bildbyran/Scanpix

Jäähoki maailmameistrivõistlustel Slovakkias mängitakse täna veerandfinaalmatšid. Rootsi sai alagrupi viimases mängus korraliku 4:7 ketuka Venemaalt ning Soome pidi väikese üllatusena tunnistama Saksamaa 4:2 paremust. Selline asjade käik viib aga «armsad vaenlased» kokku veerandfinaalis.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Jäähokieksperdi ja endise Eesti saalihokikoondise peatreeneri Argo Kungla sõnul võib selles paaris väikseks favoriidiks pidada Rootsi koondist.

«Rootsi mäng Venemaaga näitas tegelikult seda, et kui rootslased viitsivad pingutada, siis on nad võimelised väga kaugele jõudma. Seisult 2:7 olid nad võimsa Venemaa vastu ülekaalus ja see väljendus ka arvudes. Nüüd on rootslastel tee finaali lahti selles mõttes, et kahe eeldatava tugevama, Venemaa ja Kanadaga enne finaali ei kohtuta.»

«Rootslased tegid oma halvima mängu venelaste vastu ära ning on teada, et nad on maailmameistrid eduseisus mängimisel. Rootsi tiimist õhkub enesekindlust,» lisas Kungla.

Rootsi ja Colorado Avalanche’i ründaja Gabriel Landeskog arvas, et mäng Venemaaga oli hea õppetund ning kaotus tõi rootslased tagasi jääpinnale.

Tagasi üles