Soome vormelilegendile määrati reaalne vanglakaristus
Purjuspäi tehtud avarii kustutas vormeliässa sõbra eluküünla

Jyrki Järvilehto

FOTO: SCANPIX

Soome telekommentaatorile ning endisele vormel-1 piloodile Jyrki Järvilehtole määrati eelmisel aastal juhtunud paadiõnnetuse tõttu kahe aasta ning nelja kuu pikkune vanglakaristus.

Õnnetus juhtus eelmise aasta juunis Raaseporis ning kaatriga tehtud avarii tagajärjel sai surma Järvilehto pikaaegne sõber, kirjutab Ilta-Sanomat.

Kaater sõitis kanalis vastu kivist sillaposti ning kohtu andmetel oli sõiduvahendi kiiruseks 79 km/h. Selles piirkonnas oli kiirusepiiranguks 5 km/h. Kohtu sõnul mõõdeti Järvilehto joobeks 2,53 promilli.

Järvilehto ning tema surma saanud sõbra vigastused viitasid sellele, et tõenäoliselt juhtis Järvilehto kaatrit ning tema sõber oli kaasreisija. Seni on endine vormelipiloot väitnud, et ta ei mäleta õnnetuse hetke.

Järvilehtol on õigus kohtu otsus edasi kaevata ning kui ta jääb edasikaebamise järel ikka süüdi, siis tuleb tal kanda ka vanglakaristus.

Järvilehto on karjääri jooksul sõitnud Onyxi, Scuderia Italia, Sauberi ja Benettoni värvides. Vormel-1 sarjas osales ta aastatel 1989 kuni 1994. Tema parimaks kohaks jäi 1991. aasta San Marino etapil teenitud kolmas koht. 1995. ja 2005. aastal võidutses ta Le Mansi 24-tunni sõidul.

 

Tagasi üles