Ott Tänak: Portugalis sel aastal draamat ei tule

Ott Tänak.

FOTO: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Ralli maailmameistrivõistlused kolivad Lõuna-Ameerikast Lõuna-Euroopasse. Eesti rallisõitja Ott Tänak ütles, et sel aastal Portugalis draamaetendust ei näe. «Oleme selleks ralliks liiga hästi valmistunud,» ütles eestlane.

Nii käesoleval nädalal sõidetav Portugali ralli kui ka järgmine MM-etapp Sardiinas kuuluvad Toyota esinumbri lemmikrallide hulka. Kuid eelmisel aastal jupsis Yaris WRC mõlemal Lõuna-Euroopa rallil.

Sardiinias lõhkus Tänak rajul hüppel radiaatori ja Portugalis vedas samuti tehnika alt.

Toyota käsi käis eelmisel aastal Portugalis üldse kehvasti, sest juba pea esimestel meetritel katkestas ka soomlane Jari-Matti Latvala.

«Naudin kaht järgmist rallit täiega. Neil mõlemal on minu jaoks ka eriline tähendus. Portugali ralli oli esimene, millest WRC-sarjas osa võtsin ja Sardiinias tulin esimest korda poodiumile ning Itaalias sain ka oma esimese etapivõidu,» rääkis Tänak.

«Mõlemad rallid on kiired, kuid üsna rasked. Seda nägime ka eelmisel aastal. Tiim on kõvasti tööd teinud, oleme ralliks väga hästi valmistunud. Võit Tšiilis oli mulle oluline. See tõi meid tagasi võitlusesse maailmameistritiitli pärast,» lisas eestlane.

Tagasi üles