Silver Tabo

Eesti jalgpalli kõrgliiga 13. vooru viimases kohtumises sai liidermeeskond Tallinna FC Flora kirja hooaja esimese kaotuse, kui jäi tulemusega 1:3 rahvusstaadionil A. Le Coq Arenal alla Tallinna FCI Levadiale.

Kohtumise avavärav sündis 26. mänguminutil, kui sihile jõudis Levadia venelasest kaitsja Jevgeni Ossipov. Poolajapausile läksid aga meeskonnad 1:1 viigiseisul, kuna viis minutit enne väikest puhkust sai jala valgeks Eesti koondise poolkaitsja Konstantin Vassiljev.

Ehkki teisel poolajal oli Floral kasutada mitmeid võimalusi ning 34-aastane Vassiljev näitas aktiivsust, siis 55. minutil viis hoopis külalismeeskonna 2:1 juhtima brasiillane Joao Morelli Neto. Levadia viimase naela lõi Flora kirstu kaks minutit enne normaalaja lõppu kamerunlane Gando Biala.

Nii teenis Flora tänavusel hooajal esimese kaotuse, kuid jätkab sellest hoolimata 11 võidu, ühe viigi ja ühe kaotusega ehk 34 punktiga liidripositsioonil. Kümme võitu, ühe viigi ja kaks kaotust kogunud Levadia jääb maha kolme silmaga. Kolmandal real paikneb 26 punktiga Paide Linnameeskond, kes edestab omakorda ühe silmaga tiitlikaitsjat Nõmme Kalju.