PM Portugalis. Meeke avaldas Portugali ralli murekoha

Kris Meeke.

FOTO: ALFREDO ESTRELLA / AFP

Ott Tänaku tiimikaaslane Kris Meeke ootab põnevusega Portugali rallit, kuid arvab, et reedene võistluspäev võib kujuneda äärmiselt keeruliseks.

Reedene võistluspäev on kõigile uus, sest nendel teedel pole praegused tippsõitjad varem kihutanud. «Katsed on veidi teistsuguse iseloomuga ja tolmu on väga palju,» sõnas Toyota sõitja ralli eel. «Ma tean, et korraldajad tegid stardivahed neljaminutiliseks, aga arvan, et esimestel läbimistel pole isegi see piisav,» avaldas Meeke Portugali ralli murekoha.

«Legendi koostamisel oli juba palju tolmu ja ma arvan, et isegi vihmasadu ei suudaks olukorda eriti paremaks muuta, sest siin on ikka väga-väga soe. Eks vaatame, mida need neljaminutilised stardivahed tähendavad, aga arvan siiski, et see võib probleemiks olla,» lisas Meeke.

Meeke läheb Portugalis rajale Sebastien Ogier’, Tänaku ja Thierry Neuville’i järel neljandana. Eeloleval suvel 40. sünnipäeva tähistav Meeke on WRC-sarjas saavutanud viis rallivõitu, neist teine sündis 2016. aastal just Portugalis.

Tagasi üles