Avapäeva teisena lõpetanud Latvala on rahulolematu: see on suur probleem

Jari-Matti Latvala.

FOTO: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Toyota meeskonna sõitja Jari-Matti Latvala lõpetas autoralli hooaja seitsmenda etapi Portugali ralli reedese võistluspäeva teisel kohal, kaotades tiimikaaslasele Ott Tänakule 17,3 sekundiga. Ehkki Toyota jaoks lõppes avapäev kolmikjuhtimisega (kolmas sõitja Kris Meeke kaotas omakorda Latvalale 5,5 sekundiga – toim), siis soomlane oli esimese võistluspäeva järel ikkagi rahulolematu.

Nimelt vaevas Latvalat probleem seoses rehvidega, mis kuuma ilma tõttu kiirelt kuluvad. «Ma arvan, et sa näed, et ma pole praegu väga õnnelik. Auto töötab hästi, sellega on kõik korras. Aga fakt on see, et pean kuidagi rehvid paremini kestma saama. Mul on aega selle peale õhtul ja öösel mõelda – see on suur probleem,» kurtis 34-aastane soomlane Rallit.fi vahendusel.

Täna ootab sõitjaid ees Portugali ralli pikim võistluspäev, kui on kavas kuus kiiruskatset kogupikkusega 160 kilomeetrit. Seejuures läbitakse kaks korda (10. ja 13. kiiruskatse – toim) koguni 37,6 kilomeetri pikkust kiiruskatset.

«Esimest korda on siin Põhja-Portugalis niivõrd kuumad olud. Mitte kunagi varem pole siin ralli ajal olnud rohkem kui 30 kraadi, mis tähendab, et teetemperatuur on kuskil 50 kraadi. Michelini rehvid on suurepärased, kuid agressiivne sõidustiil ja niivõrd kuumad tingimused pole rehvide jaoks hea kombinatsioon,» tunnistas kogenud rallisõitja.

Portugali ralli laupäevane võistluspäev ehk kokkuvõttes kaheksas kiiruskatse algab Eesti aja järgi kell 10.38. Kogu nädalavahetuse jooksul saab end operatiivselt sündmuste käiguga kursis hoida Postimehe ralliblogi vahendusel.

Portugali ralli üldseis pärast reedest võistluspäeva (7/18):

Portugali ralli

FOTO: EWRC

Tagasi üles