Endine staar: see on Liverpooli kõigi aegade parim meeskond

Dirk Kuyt Liverpooli vormis aastal 2012.

FOTO: Mike Egerton / EMPICS Sport / Scanpix

Aastatel 2006-2012 Liverpooli mänginud hollandlane Dirk Kuyt pakkus tänase jalgpalli Meistrite liiga finaali eel, et praeguseks on treener Jürgen Klopp saanud kokku klubi kõigi aegade parima meeskonna.

Väljaandele France Football usutluse andnud Kuyt nimetas praegust Liverpooli "perfektseks". Ta usub, et Kloppi tiim jätab ajalukku kirka jälje.

Liverpool mängib Meistrite liiga finaalis teist aastat järjest, mullu jäädi Kiievis 1:3 alla Madridi Realile. Nüüd ollakse kogemuse võrra targemad. Kloppi käe all ootab meeskonda neljas finaal, ühtegi võitu pole neis seni veel saadud. Kuyti hinnangul on triumfiteekonnaks nüüd kõik valmis.

"Kloppil on perfektsed ideed. On selgelt näha, et mängijad teevad täpselt seda, mida neilt nõutakse. Klubisse saabumise hetkest on Kloppil olnud väga selge nägemus, mida ta tahab saada. Ning kõik suured projektid ja ideed nõuavad aega.

Klubi andis Kloppile võimaluse ja aja ehitada üles oma meeskond. Pusle on kokku saanud. Nad ei võitnud küll Inglismaa liigat, kuid kogusid metsiku arvu punkte. Ootan juba huviga järgmist hooaega. Nad arenevad iga aastaga.

Võimalik, et praegu alustab Liverpool teekonda, mida mäletatakse igavesti. Kui nad suudavad alustada Meistrite liiga võitmisega ja seejärel võidavad järgmisel aastal Premier liiga, on ilmselt tegemist ühe parema Liverpooli meeskonnaga, mida kunagi nähtud," hindas Kuyt.

Tagasi üles