EM-valikmängu üheksakesi lõpetanud leedulased avasid punktiarve, lätlased jätkavad nullipoistena

Kris Ilves
Leedu jalgpallikoondislane.
Leedu jalgpallikoondislane. Foto: FRANCOIS LENOIR / REUTERS

Kui Eesti meeste jalgpallikoondis jätkab 2020. aasta EM-valiksarja täna kodus Põhja-Iirimaa vastu, siis eile toimus Baltikumis suisa kaks EM-valikmängu.

Leedu leppis kodus Luksemburgiga 1:1 viiki. Külalised asusid kohtumist 21. minutil Gerson Rodriguesi tabamusest juhtima, võõrustajad jäid mõned minutid enne poolajavilet Saulis Mikoliunase kahe kollase kaardi tõttu kümnekesi. Leedulased jõudsid 74. minutil Arvydas Novikovase väravast viigini, ent lõpetasid mängu kümnekesi, sest Modestas Vorobjovas sai neljandal üleminutil teise kaardi.

Läti sai kodus Iisraelilt 0:3 kaotuse. Külaliste kõik väravad lõi 31-aastane ründaja Eran Zahavi, kes jõudis sihile kümnendal, 60. ja 81. minutil. Mõlemad meeskonnad lõpetasid kohtumise 11 mängijaga.

Kui leedulased avasid EM-valiksarjas punktiarve, olles nüüd B-alagrupis kogunud kolme mänguga ühe punkti, siis lätlased jätkavad G-grupis nullipoistena.

• Ukraina – Serbia 5:0

A-grupp: Inglismaa 6 punkti (2 mängust), Tšehhi 3 (2), Kosovo 2 (2), Bulgaaria 2 (3), Montenegro 2 (3).

B-grupp: Ukraina 7 punkti (3 mängust), Luksemburg 4 (3), Portugal 2 (2), Leedu 1 (2), Serbia 1 (1).

C-grupp: Põhja-Iirimaa 6 punkti (2 mängust), Saksamaa 3 (1), Holland 3 (2), Eesti 0 (1), Valgevene 0 (2).

D-grupp: Iirimaa 7 punkti (3 mängust), Šveits 4 (2), Gruusia 3 (3), Taani 2 (2), Gibraltar 0 (2).

E-grupp: Slovakkia 3 punkti (2 mängust), Wales 3 (1), Ungari 3 (2), Horvaatia 3 (2), Aserbaidžaan 0 (1).

F-grupp: Hispaania 9 punkti (3 mängust), Rootsi 7 (3), Rumeenia 4 (3), Malta 3 (3), Norra 2 (3), Fääri saared 0 (3).

G-grupp: Poola 9 punkti (3 mängust), Iisrael 7 (3), Põhja-Makedoonia 4 (3), Austria 3 (3), Sloveenia 2 (3), Läti 0 (3).

H-grupp: Prantsusmaa 6 punkti (2 mängust), Türgi 6 (2), Albaania 3 (2), Island 3 (2), Andorra 0 (2), Moldova 0 (2).

I-grupp: Belgia 6 punkti (2 mängust), Venemaa 3 (2), Kasahstan 3 (2), Küpros 3 (2), Šotimaa 3 (2), San Marino 0 (2).

J-grupp: Itaalia 6 punkti (2 mängust), Kreeka 4 (2), Bosnia ja Hertsegoviina 4 (2), Soome 3 (2), Armeenia 0 (2), Liechtenstein 0 (2).