Videomeenutus: millised probleemid tabasid Tänakut ja Järveoja mullu Sardiinia rallil?

Tänavuse hooaja autoralli MM-sari jätkub juba järgmisel nädalal (13.-16. juunini) toimuva kaheksanda etapi ehk Sardiinia ralliga. Meenutame, mis juhtus mullu Itaalia saarel.

Eelmisel aastal võitis Sardiinia ralli Thierry Neuville Hyundaiga, edestades vaid 0,7 sekundiga Sebastien Ogier’d Fordiga. Toyotaga kihutanud Ott Tänak ja Martin Järveoja lõpetasid kaheksandana, aga langesid enda hooletusest teenitud ajatrahvi tõttu üheksandaks.

Viimasena kerkis poodiumile toona eestlaste meeskonnakaaslane olnud Esapekka Lappi. Neuville möödus seejuures Ogier’st alles ralli viimasel katsel. Ühtlasi võeti punktikatselt viis lisapunkti, Ogier sai neli ja Tänak kolm punkti.

Eestlased alustasid rallit poodiumikoha tempos, kuid reedese päeva viimasel katsel purunes ühelt hüppelt maandudes Toyota radiaator ja nii jäädi tee äärde. Siiski õnnestus Tänakul-Järveojal tänu mehaanikute tublile tööle superrallisüsteemis ka laupäeval rajale tulla.

Katkestamisest tingitud ajakaristuse tõttu korraks teise kümne lõppu langenud Tänak-Järveoja möödusid 14. katse järel prantslasest Nicolas Ciaminist ja tõusid tagasi viimasele punktikohale. Järgmisel katsel tõusti veel koha võrra, laupäeva viimasel katsel purunes aga Toyotal rehv ja selle vahetamisele kulus kaks minutit.

Pühapäeval mööduti ka Jan Kopeckyst ja tõusti kaheksandaks. Ebaõnn tabas laupäeva õhtul Jari-Matti Latvalat, kelle Toyota jäi kolmandalt kohalt ülesõidul ralliparki tee äärde, kirja läks katkestamine ja kümme trahviminutit kukutasid soomlase poodiumikonkurentsist.

Viimane draama tabas Toyotat pärast viimase katse finišit, kui Tänak-Järveoja hilinesid neli minutit hooldusalasse, millega said 40 sekundit trahvi ja langesid 3,6 sekundiga Kopecky selja taha üheksandaks. Kaheksas koht, mille nimel kaks päeva vaeva nähti, libises nõndaviisi käest.