Blogi: Portugal alistas Rahvuste liiga finaalis Hollandi

Portugal - Holland
Portugal - Holland Foto: CARL RECINE / Action Images via Reuters

Ajaloo esimeses Rahvuste liiga finaalmängus alistas kodupubliku ees mänginud Portugal 1:0 Hollandi.

Kodupubliku ees mänginud Portugal võttis kohe kohtumise alguses ohjad oma kätte ning domineeris mängu. Avapoolajal siiski veel sihikule ei jõutud ning poolajapausile mindi 0:0 viigiseisus.

Teisel poolajal suutis 60. minutil aga Goncalo Guedes Portugali juhtima viia. Holland suutis pärast seda küll ise rohkem olukordi luua, aga väravani ei jõutud ja nii oli Portugal kohtumise 1:0 võitnud.

Portugal kohtus poolfinaalis Šveitsi koondisega. Koduväljakul kerkis Portugali kangelaseks meeskonna superstaar Cristiano Ronaldo, kes lõi kübaratriki ning viis 3:1 võidu abil Portugali finaali. Ka finaalis peetakse favoriidiks just Portugali.

Hollandi teekond finaali oli veidi keerulisem. Poolfinaalis kohtuti Inglismaaga, kes asus kohtumist 1:0 juhtima ning kontrollis suuremat osa mängust. Siiski suutis 73. minutil Matthijs de Ligt seisu viigistada ning lisaajal kasutas Holland ära Inglismaa koondise kaitsjate vead. Kyle Walkeri omavärav ja Quincy Promesi väravast võitis Holland lisaajal kohtumise 3:1.

Tänane finaalmäng algab kell 21.45, Postimees vahendab sündmusi otseblogi vahendusel.