Sardiinias Tänaku meeskonnakaaslasena startiv Hänninen: eesmärk on autot arendada

Juho Hänninen

FOTO: Toyota GAZOO Racing

Tuleval nädalavahetusel on autoralli MM-sarja seitsmendal etapil Sardiinias Toyota meeskonna eest stardis ka Juho Hänninen. 

Hänninen sõitis Toyota meeskonnas kuni 2018. aastani Toyota meeskonnas, seejärel tuli tema asendajana meeskonda Ott Tänak. Hänninen on kogenud sõitjana jätkanud Toyota meeskonnas testisõitjana, kuid nüüd tuleb ta taas ka MM-rallil starti. 

«Meie testiala on Soomes, aga see tähendab seda, et saame ettevalmistust ning auto arendamist teha peamiselt ainult teedel, mis meenutavad Soomet või Rootsit. Me arutasime olukorda ning leidsime, et Sardiinias osalemine on hea plaan,» rääkis Hänninen.

«See ei ole esimene ega viimane kord, kui selline asi toimub. Testipäevad on ju küllaltki limiteeritud. Väga keeruline on nii midagi arendada, kui testipäevi on määratud igale sõitjale vaid üks,» seletas Hänninen.

«Meie eesmärk on Sardiinias autot arendada just sealsetes oludes. Tahame tulevikuks leida lahendusi rallidel, mis toimuvad kuumemates oludes, just nagu Sardiinia ralligi,» avaldas Hänninen peamise eesmärgi.

Sardiinia ralli algab sel neljapäeval, 13. juunil.

Tagasi üles