PM Saksamaal. Karol Mets vastuseks kriitikutele: mind ei huvita nende arvamus

Eesti-Saksamaa valikmäng. Karol Mets jälitamas Leroy Sane'd.

FOTO: Tairo Lutter

Eesti jalgpallikoondise abikapten Karol Mets tunnistas, et tunneb pärast Saksamaalt saadud 0:8 kaotust häbi, kuid soovib koos praeguse treeneritekooslusega sellest olukorrast tõusta.

«Tunneme kõik koos häbi. 0:8 kaotada ja väljakul olla ei ole mingisugune nauding. Reaalsuskontroll ja häbi, kaks ühes,» kõlas Metsa hinnang.

«Teadsime, et Saksamaa on viimasest seitsmest mängust vist viies esimese 15 minutiga värava ära löönud. Algus oli tähtis. Püüdsime seda iga hinna eest vältida, et nad peaks midagi muutma hakkama. Aga nad said oma värava väga kiiresti ja lihtsalt kätte ning meil sealt välja tulla ja ise midagi looma hakata oli äärmiselt keeruline. Nemad aga pakatasid enesekindlusest.»

Mets tõdes, et taktikast ega mängijate tahtmisest suure kaotuse põhjuseid kindlasti otsida ei tasu. «Selline on lihtsalt meie hetkeseis,» lausus ta vaiksel häälel.

Juba enne mängu kõlas endiste mängijate ja treenerite suust arvamus: tänastest koondislastest ei paista valmisolekut viimseni võidelda. «Ma ei oska kuidagi kommenteerida. Rääkigu, mis tahavad! Neil on see õigus. Aga mind absoluutselt ei huvita nende arvamus. Tegelen oma asjadega. Nii hästi kui oskan.»

Mets kinnitas: meeskond tahab sest olukorrast tõusta. Koos praeguste treeneritega. «Usaldame treenereid. Miks me ei peaks? Seisame nende taga. Kaotused on jalgpalli paratamatu osa.»

Kui 0:8 on reaalsuskontroll, siis kui kaugel on Eesti MM-finaalturniirist? «Hetkeseisu arvestades ikka väga kaugel. Jah... Mul on tõesti praegu väga raske midagi öelda.»

Tagasi üles
Back