Hyundai boss: mulle ei meeldi valetada, ma ei taha valetada. Seega eelistan mitte midagi öelda

Andreas Mikkelsen ja Andrea Adamo (paremal).

FOTO: MARTIN BERNETTI / AFP

Eelseisval autoralli MM-etapil Sardiinias asub Hyundai eest punkte jahtima norralane Andreas Mikkelsen, kes käimasoleval hooajal tiimipealik Andrea Adamo otsusel juba kaks etappi vahele jätnud.

29-aastane Mikkelsen pidi esialgsete plaanide järgi saama võimaluse kihutada täishooaja, täpselt nagu tiimi esisõitja Thierry Neuville, ent meeskonnale ei meeldinud norralase ebastabiilsed esitused. Mikkelsen oli pealtvaataja Korsika ja Portugali rallidel.

«Minu plaan on, et Mikkelsen oleks meiega alates Sardiiniast. Aga minu plaan oli ka, et Mikkelsen oleks olnud meiega alates Monte Carlost (hooaja esimesest etapist – toim),» ajas Adamo üpris selgusetut juttu.

Portaali Motorsport.com ajakirjanik küsis itaallaselt otse: «Kas nüüd on selge, et Mikkelsen sõidab hooaja lõpuni kõik etapid?» Tiimipealik vastas: «Mulle ei meeldi valetada, ma ei taha valetada. Seega eelistan mitte midagi öelda.»

Teadupärast on Hyundail Sebastien Loebiga leping kuuele etapile, neist viis on prantslane juba kirja saanud. Lisaks sõidab meeskonnas hispaanlane Dani Sordo, kes osaleb samuti vaid teatud etappidel, nagu näiteks peagi algaval Sardiinia rallil, ning noolib soodsa stardipositsiooni abil kõrgeid punkte.

Autoralli MM-sarja kaheksas etapp Sardiinia ralli on kavas 13.-16. juunini.

MM-sarja üldseis (7/14)

Sõitjad:

 1. Sebastien Ogier (Citroën) 142 punkti
 2. Ott Tänak (Toyota) 140
 3. Thierry Neuville (Hyundai) 132
 4. Elfyn Evans (M-Sport) 65
 5. Kris Meeke (Toyota) 56
 6. Teemu Suninen (M-Sport) 44
 7. Sebastien Loeb (Hyundai) 39
 8. Jari-Matti Latvala (Toyota) 38
 9. Andreas Mikkelsen (Hyundai) 36
 10. Esapekka Lappi (Citroën) 34
 11. Dani Sordo (Hyundai) 26

Meeskonnad:

 1. Hyundai 202 punkti
 2. Toyota 182
 3. Citroën 158
 4. M-Sport 122
Tagasi üles