Martin Laas saavutas Korea velotuuri teisel etapil esimese koha

Martin Laas

FOTO: Raul Mee

Team Illuminate rattur Martin Laas võitis Korea velotuuri teisel etapil (161,6 km) esimese koha ajaga 3:49;21.

«Korea tuur on mulle eelkõige hea võimalus, kus saan ennast näidata ja realiseerida prokontinentaaltiimide vahel, et tulemust teha ning leida järgmiseks aastaks võimalus kõrgemasse divisjoni tagasi tulla. Tuur ise mulle sobib, sest kaks etappi on suhteliselt siledad. Esimene etapp läks kukkumise tõttu kahjuks luhta,» sõnas suurepärase tulemuse saavutanud Laas.

«Tänane etapp oli päris raske, sisaldades umbes seitse 1,5 km tõusu. Punt ise läks sõidu jooksul mitu korda juppideks, keskel oli üks 6 km tõus, mille lõpu viimased 3 km oli tõusumeeter lausa 7%. Õnneks punt väga hullu tempot ei teinud ja elasin selle kenasti üle. Lõpus ei osanud midagi oodata, sest teadsin, et viimased 500 m on ülesmäge ja sellistes sprintides mul üldjuhul lööki pole, pigem sileda peal. Kui sprinti alustasin, siis kedagi sappa õnneks ei saanud ja suutsin vahet lõpuni hoida. Enesetunne oli sõidu teises poole pigem kehv. Viimased 40 km oli väga raske, pea lõhkus, jalad kadusid vahepeal lausa alt ära. Ilmselt oli see kõik liigsest kuumusest tingitud, üritasin võimalikult palju süüa ja juua. Õnneks aitas lõpuni vastu pidada adrenaliin,» lisas noor rattur.

«Homme on tuuril raske päev, laupäeval ja pühapäeval peaks olema uuesti sprindietapp. Peale Koread on järgmine võistlus Minskis toimuvad Euroopa mängud, kus esindan Eesti koondist ja seejärel juba Viljandis toimuvad Eesti Meistrivõistlused,» avaldas Martin Laas oma edasise võistluskalendri.

Tagasi üles