Toyota WRC meeskond avaldas probleemi, mis maksis Tänakule rallivõidu

Ott Tänak.

FOTO: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Toyota rallimeeskonna peainsener Tom Fowler selgitas, et kindla rallivõidu suunas liikunud Ott Tänakule sai Sardiinia ralli punktikatsel saatuslikuks ootamatu roolivõimu kadumine. Seejuures olevat tabanud sama rike reedesel võistluspäeval ka Jari-Matti Latvalat, kes kaldus masinaga teelt välja ning oli sunnitud katkestama.

«Tundub, et Jari-Mattit ja Otti tabas sama probleem,» ütles Fowler Autospordi vahendusel. «See pole midagi, mida me oleks varem kohanud. Kõik, mida teame, on see, et kõik detailid, mis võtsime sellele rallile kaasa, tulid ühes komplektis. Võimalik, et tegu on veaga partiis,» selgitas ta.

Fowler ja tema abilised uurivad probleemi täpsemalt niipea, kui auto Eestisse hooldusesse jõuab. «Peame üle vaatama kogu süsteemi, seega on raske öelda, mis selle põhjustas. Peame kõik kontrollima, kuid juhid (Tänak ja Latvala – toim) kirjeldasid seda samamoodi,» lisas Fowler.

Toyota peainsener ei usu, et probleem on seotud Itaalias aset leidnud kuumade ilmastikuoludega. «Oleme sellistes kuumades ja nõudlikes tingimustes ka varem võistelnud,» ütles Fowler.

Nii lõpetas Tänak Sardiinia ralli viienda kohaga ning karjääri teise etapivõidu WRC sarjas sai Hyundai hispaanlasest piloot Dani Sordo. Pausile WRC sarja kalendris läks eestlane siiski MM-sarja üldliidrina (150 punkti), edestades nelja silmaga Sebastien Ogier'd (Citroën) ja seitsme punktiga Thierry Neuville'i (Hyundai).

Autoralli MM-sarja üheksas etapp Soome ralli on kavas 1.–4. augustini.

Tagasi üles