Tartu Tammeka tegi rekordpubliku silme all endale vajaliku sünnipäevakingi

Silver Tabo
Tartu JK Tammeka võitis  30. sünnipäeval Tallinna JK Kalevit tulemusega 2:0.
Tartu JK Tammeka võitis 30. sünnipäeval Tallinna JK Kalevit tulemusega 2:0. Foto: Margus Ansu

13. juunil 30-aastaseks saanud Eesti jalgpalliklubi Tartu JK Tammeka tegi Premium liiga 16. voorus ilusa sünnipäevakingi, kui alistas rekordpubliku silme all tulemusega 2:0 Tallinna JK Kalevi.

Eesti jalgpalliliidu kodulehe andmetel jälgis Tamme staadionil peetud matši kohapeal 945 pealtvaatajat, mis tähistab Tammeka tänavuse hooaja publikurekordit. Seejuures pääsesid kõik, kes kandsid Tammeka sümbolit või seljas midagi sinist, mängule tasuta.

Kodumeeskonna ridades avas mänguskoori avapoolaja neljandal lisaminutil Sten Reinkort, teise tabamuse lõi 49. minutil Sander Kapper.

Samal ajal Viljandi linnastaadionil aset leidnud matšis sai kohalik Viljandi JK Tulevik samuti skooriga 2:0 jagu Premium Liiga debütandist Maardu Linnameeskonnast. Kodumeeskonna ridades jõudsid sihile Kristjan Kask (10. minutil) ja Indrek Ilves (30.).

Liigatabelis asub Tammeka 12 punktiga kaheksandal kohal, jäädes Viljandist maha kolme silmaga. Kalev ja Maardu paiknevad kümne meeskonna konkurentsis võrdselt üheksa punktiga vastavalt üheksandal ja kümnendal real.

Vooru keskses kohtumises läksid algusega kell 19.30 A. Le Coq Arenal vastamisi liidermeeskond Tallinna FC Flora ja tiitlikaitsja Nõmme Kalju.