Brasiilia nüpeldas armutult naaberriigi ametivendi

Dani Alvese eilne värav oli tema kaheksandaks tabamuseks koondise särgis
Dani Alvese eilne värav oli tema kaheksandaks tabamuseks koondise särgis Foto: SCANPIX

Lõuna-Ameerikas toimuval Copa Americal teenis veenva võidu turniiri võõrustav Brasiilia koondis, kes alistas Peruu koguni 5:0.

Brasiillased asusid ühepoolseks kujunenud kohtumist juhtima 12. minutil, kui vastaste väravavõrku sahistas Real Madridis leiba teeniv Casemiro. Seitse minutit hiljem lõi Roberto Firmino staadioni tulikirjale 2:0. 32. minutil skooris kodumaal Gremio ridasi esindav Everton, kelle jaoks oli tegemist turniiri teise väravaga. Sellise seisu pealt mindi ka puhkepausile.

Teisel poolajal vormistasid lõppseisu 36-aastane vanameister Dani Alves ja Londoni Chelsea ääreründaja Willian. 94. minutil oli võõrustajatel võimalus kuuendaks väravaks, kuid Gabriel Jesus eksis penaltipunktil.

Võit kindlustas Brasiiliale A-alagrupi liidrikoha. Kolme mänguga on tabelisse kogutud seitse punkti.

Sama alagrupi teises mängus alistas Venezuela Boliivia rahvuskoondise 3:1. Võitjate poolelt skooris kahel korral Darwin Machis ja Josef Martinez. Boliivia avavärava eest hoolitses Leonel Justiniano Arauz.