Mis juhtus? FC Barcelona staar unustas mängureeglid

Karl-Johannes Kõiv
Cavani (vasakul) ja Luis Suarez tähistamas Uruguay võiduväravat.
Cavani (vasakul) ja Luis Suarez tähistamas Uruguay võiduväravat. Foto: Ricardo MORAES / REUTERS

Eilsel Copa Americal kindlustas Urugay jalgpallikoondis koha veerandfinaalides, kui alistas alagrupi viimases kohtumises Tšiili 1:0. Esimesel poolajal paistis humoorika olukorraga silma Barcelona ründeäss Luis Suarez, kes unustas hetkeks jalgpallireeglid.

Vahejuhtum leidis aset 22. mänguminutil, kui urugailane üritas vastaste kastis sööta palli tiimikaaslastele, kuid sööduürituse blokeeris Tšiili väravavaht Gabriel Arias. Peale tõrjet asus Suarez käega mängu apelleerima.

Nagu teada, siis reeglite kohaselt on puurivahtidel käega mängimine oma kastis lubatud. Paar sekundit hiljem tuli see kurikuulsale spordimehele ka meelde ning ta väljendas eksimust laia naeratusega.