Blogi ja galerii: Tänak alistas Tallinna lauluväljakul krosskartide sõidu finaalis Järveoja (1)

Tallinna lauluväljakul toimus pühapäeval teist aastat järjest rallipäev, kus fännid saavad kohtuda Ott Tänakuga. Muuseas toimub mööda lauluväljakule rajatud rada ka krosskardivõistlus, millest võtsid osa lisaks mullusele võitjale Tänakule ka autoralli MM-sarja piloodid Kris Meeke ja Dani Sordo kui ka kodused mootorisportlased. Finaalis alistas Tänak kaardilugeja Martin Järveoja.

Krosskartide võistlused võtsid üheteisega mõõtu Kris Meeke, Andre Kiil, Allan Kakri, Karl Martin Volver, Joosep Ralf Nõgene, Martin Järveoja, Robert Kutsar, Sander Sepp, Dani Sordo, Janno Ligur, Robert Virves, Martin Kangur, Marko Rohtlaan, Juss Laansoo, Roland Poom ja Ott Tänak.

Tänak alistas esimeses ringis Roland Poomi, seejärel oli ta veerandfinaalis parem Marko Rohtlaanest. Poolfinaalis kohtus Tänak Sordoga, kellest samuti saarlane ilma probleemideta jagu sai.

Järveoja alistas esimeses ringis Nõgese, veerandfinaalis oli ta parem Sander Sepast. Poolfinaalis pidas ta maha korraliku lahingu Andre Kiiliga, kes lõpuks ise spinni tegi ja nii pääses Järveoja finaali, kus tuli kohtuda Tänakuga.

Finaalis oli siiski sõitja - kaardilugeja vahelises duellis parem Tänak, kes ühtlasi teist aastat järjest oma rallipäeval võidu võtta suutis. Kolmandaks tuli esimeses ringis kaotanud Nõgene.

Enne rallipäeva:

Paralleelselt krosskartide võidukihutamisega on lauluväljakul hulgaliselt tegevusi peredele. Kohal on ka räppar nublu, kes teeb algusega kell 14.30 Tänaku kõrval Toyota WRC masinas kaasa demosõidu.

Mullu peetud krosskardivõistluse finaalis alistas Tänak endise Toyota meeskonnakaaslase, soomlase Esapekka Lappi.