Hyundai pealik näeb soomlases potentsiaali: tema võimalused on 50-50

Jari Huttunen 2019. aasta Rootsi rallil Škoda Fabia R5 autoga.

FOTO: Micke Fransson/TT / TT NEWS AGENCY

Hyundai rallimeeskonnas on sel hooajal võimaluse saanud neli sõitjat ning järgmisel MM-etapil, augusti esimesel päeval algaval Soome rallil lisandub nimekirja viies piloot. 2020. aasta hooajaks on leping taskus aga vaid tiitlinõudlejal Thierry Neuville’il.

Hyundai pealik Andrea Adamo andis Belgia meedia vahendusel mõista, et Soome sõitjal Jari Huttunenil on arvestatav šanss teha WRC autoga kaasa täishooaeg. «Ma ei saa midagi kindlat öelda. Jari suudab hästi sõita, aga teeb ka rumalaid vigu. Kui pean praegu seda kommenteerima, siis tema võimalused on 50-50,» rääkis Adamo.

25-aastane Huttunen kihutas mullu Hyundai i20 R5 autoga WRC2 sarjas, ent tulemused olid nigelad ja meeskond andis soomlasele hundipassi. Tänavu naasis Huttunen Rootsis isikliku raha eest starti Škoda Fabia R5 masinaga ja näitas head kiirust, aga katkestas WRC2 arvestuses teiselt kohalt. Seepeale kutsus Hyundai mehe tagasi ja usaldas talle Portugalis taas i20 R5 auto, ent finišisse ta ei jõudnud.

Adamo usub aga endiselt, et Huttunen võib aste kõrgemal läbi lüüa. «Soomes ei ole noori sõitjaid väga palju peale kasvamas ja ma arvan, et inimesed tahavad teda WRC sarjas näha. Mina isiklikult näen temas potentsiaali, kuid alati leidub pisiasju, mida peame sellistel puhkudel arvestama,» sõnas ta.

Tagasi üles