Hispaania krooniti Euroopa meistriks

Karl-Johannes Kõiv
Hispaania koondis võitu tähistamas.
Hispaania koondis võitu tähistamas. Foto: Facebook: UEFA European Under-21 Championship

Eile õhtul peeti Itaalias U21 Euroopa meistrivõistluste suur lõppvaatus. Hispaania rahvuskoondis alistas Saksamaa eakaaslased seisuga 2:1.

Stadio Friulil mängitud kohtumises asusid hispaanlased juhtima juba 7. minutil, kui Fabian Ruiz saatis imelise kauglöögi Alexander Nübeli seljataha. Teisel poolajal suurendas Hispaania eduseisu Zagrebi Dinamos leiba teeniv Dani Olmo. Sakslaste avavärava eest hoolitses 88. minutil Nadiem Amiri.

Samad meeskonnad kohtusid ka 2017. aasta EMi finaalis, kuid siis tõstsid meistrikarika pea kohale sakslased. Eilne võit oli Hispaania jaoks läbi aegade viies, mis annab neile koos Itaaliaga kindla esikoha. Saksamaal on auhinnakapis kaks tiitlit.

Tänavuse turniiri parimaks mängijaks valiti Fabian Ruiz ning parima väravaküti trofee pälvis Saksamaa ründaja Luca Waldschmidt, kelle arvele kanti seitse tabamust.