Südikalt võidelnud Inglismaa naiskond pidi vastu võtma raske kaotuse

Erko Litvjakov
, Reporter
USA ja Inglismaa mängujärgsed emotsioonid.
USA ja Inglismaa mängujärgsed emotsioonid. Foto: Ding Xu / ZUMAPRESS.com

Eile õhtul Prantsusmaal toimunud FIFA naiste jalgpalli maailmameistrivõistluste poolfinaalis pidi Inglismaa naiskond alla vanduma USAle 1:2.

Kümnendal minutil suutis ründaja Christen Press USA juhtima viia. Küll aga ei saanud ameeriklased eduseisu kaua nautida, sest turniiri parima väravaküti tiitlit jagav Ellen White viigistas 19. minutil mänguseisu.

Tormiline esimene poolaeg lõppes USA naiste eduseisus, kui 31. minutil sahistas võrku USA superstaar Alex Morgan.

Teise poolaja 67. minutil arvasid inglased, et nad on järjekordsest White'i väravast viigistanud, kuid minimaalsest suluseisust tühistas VAR inglaste värava.

Mängu lõppu jagus veel korralikult pinget, kui pärast nelja minutilist VARi arutelu anti 84. minutil Inglismaale penalt. Inglismaa kapten Steph Houghton ei suutnud aga võimalust realiseerida.

Kaks minutit saadeti inglaste teine keskkaitse tugitala Millie Bright teise kollase eest väljakult minema ning 1:2 seisuga ka mäng lõppes.

Tänases teises poolfinaalis kohtuvad kell 22 Rootsi ning Hollandi naiskonnad.