Eelviimaseks jäänud sõudenelikut piinab teadmatus

Peatreener Matti ­Killing hindas hoolealuste MK-etapi sõite kahvatuks.
Peatreener Matti ­Killing hindas hoolealuste MK-etapi sõite kahvatuks. Foto: Fred Killing

Hollandis Rotter­damis sõudmise maailmakarikasarja kolmandal etapil sai selgeks, et olümpiapääset ihkav Eesti meeste paarisaeru neljapaat ei suuda veel maailma vägevatega ühte sammu pidada. Tiitlivõistlusteni jäänud aja jooksul loodetakse töö siiski klappima saada.

Üle kümnel viimasel aastal kõrgendatud tähelepanu nautinud neljapaat langes MK-etapil vahesõidust B-finaali, kus finišeeris ajaga 6.14,97 neljandana.

Kokkuvõttes kümnendana lõpetanud Allar Raja, Sten-Erik Andersoni, Tõnu Endreksoni ja Kaspar Taimsoo tiimist jäi tahapoole vaid Prantsusmaa (6.23,34). Sõidu võitis 6.10,98ga Norra, järgnesid Uus-Meremaa (6.13,8) ja Hiina (6.14,37). Mõnevõrra üllatuslikult võttis etapivõidu mais EMil Eestiga samas taktis liikunud Poola (6.00,8), järgne- sid Saksamaa (6.01,91) ja valitsev Euroopa meister Holland (6.02).