Raskest seisust välja tulnud Nõlvak ja Tiisaar pääsesid MK-etapil veerandfinaali

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar Kuala Lumpuri MK-etapil. FOTO: FIVB

Eesti rannavõrkpalli esipaar Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar pääsesid Kanadas toimuval MK-etapil veerandfinaali.

Edmontonis toimuval kolme tärni MK-etapil saadi kõigepealt alagrupis üks võit ning üks kaotus, millega pääseti edasi 1/16-finaali. Seal suudeti alistada Šveitsi paar Quentin Metralist ja Florian Breerist 2:0 (21:17, 21:19).

Kaheksandikfinaalis kohtusid Nõlvak ja Tiisaar Saksamaa paari Nils Ehlers – Lars Fluggeniga. Avageimi kaotasid eestlased 14:21, kuid teise geimi suutsid nad oma kasuks kallutada, võites selle numbritega 22:20. Otsustavas geimis suudeti sakslastest üle olla 15:9 ja nii pääseti edasi veerandfinaali.

«Kui eile saime teada, mis tunne on 14:7 seisust kaotada, siis täna saime kogemuse mis tunne on 10:15 seisust rongi alt välja tulla ja võita. Kui keegi tahab omal nahal järgi proovida, siis annan vihje, et teine varjant on oluliselt meeldivam, aga esimest varianti on oluliselt lihtsam järgi teha,» kirjutatakse Nõlvak-Tiisaare Facebooki fännilehel.

«Mängud on siin olnud põnevad, täitsa trillerid. Täna suutsime kaks korda rongi alt välja tulla ja mõlemad mängud enda kasuks pöörata. 2:0 Sveitsi paari Metral/Breer vastu, kus teises geimis tegime eelnevalt mainitud lõpuspurdi. Teises mängus Ehlers/Flüggeni vastu pärast kindlat loputust esimeses geimis 14:21, haarasime napi võidu teises ning kolmandas juba domineerisime 15:9.»

Täna õhtul toimuvas veerandfinaalis kohtuvad eestlased Šveitsi paari Beeler/Krattigeriga.

Tagasi üles
Back