Eesti vibumeistrivõistluste finaal osutus trilleriks

Lauri Habakuk
, Pärnu Postimehe tegevtoimetaja
Kvalifikatsioonis 624 silmaga kõrgeima asetuse saanud Reena Pärnat sai lõpuks kaela hõbemedali. Foto on varasemalt võistluselt. Foto: Saygin Akici

Läinud nädalavahetusel Türil vibulaskmise Eesti meistrivõistlustel oli võistlustules kaks Pärnu sportlast: siinse Meelise klubi liige Eimar Kukk ja Reena Pärnat, kes esindab NS Archery Clubi. Mõlemad lasevad olümpiavibuga.

Kvalifikatsioonis 624 silmaga kõrgeima asetuse saanud Pärnat sai lõpuks kaela hõbemedali. Tema ja mulk Laura Nurmsalu (kes 623 silmaga sai kvalifikatsioonis teise asetuse) finaalist kujunes tõeline triller. Seisul 5:5 pidid nad võitja välja selgitama lisanoolega. Mõlemad tabasid üheksat, ent Nurmsalu nool oli tsentrile lähemal.

Kahes varasemas matšis näitas Pärnat, kes nagu ülejäänud eelringis esinelikusse jõudnud sai avaringi vabaks, suurt üleolekut, võites 7:1 ja 6:0.

Kukk teenis meeste arvestuses 587 silmaga kaheksanda asetuse. Avaring oli 2004. aasta Eesti meistril Kukel vaba. Kaheksandikfinaalis pidi ta tunnistama aga hiljem pronksi võitnud pealinna Sagittariuse sportlase Jaanus Grossi 7:3 paremust.

Eesti meistriks tuli kvalifikatsioonis 589 silmaga seitsmenda asetuse saanud Uku Andreas Reigo Tartu vibuklubist.

Vibulaskjad lasevad kvalifikatsioonis kuue seeria kaupa 36 noolt ja pärast pausi niisama palju. Paremusjärjestuse põhjal pannakse paika duellid.

Duellides lasevad rivaalid kolme noole kaupa. Seeriavõit annab kaks ja viik ühe punkti. Võidab see, kes kogub kuus punkti. Võisteldakse 70 meetrilt.