Blogi: Flora andis endast kõik, kuid jäi napilt Frankfurdile alla

Tallinna FC Flora vs Frankfurti Eintracht.
Tallinna FC Flora vs Frankfurti Eintracht. Foto: Raul Mee / Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Äsja lõppenud jalgpalli Euroopa liiga teise eelringi korduskohtumises FC Flora ja Frankfurdi Eintrachti vahel jäi Saksa klubi 2:1 peale.

Eintacht asus mängija Concalo Pacencio väravast 37. minutil juhtima, kuid Flora suutis kiiresti Vlasiy Sinjavski imeväravast 40. minutil mänguseisu viigistada.

Õnnetu juhtum toimus aga 54. minutil, kui Henri Järvelaid mängis karistusalas palli käega, mille tagajärjel realiseeris Pacencio penaltist enda teise värava.

Sellega sai Flora jaoks eurohooaeg selleks korraks läbi, kuid Eintracht läheb Euroopa liiga kolmandas eelringis vastamisi Liechtensteini klubi Vaduziga.

Tallinna FC Floral on tänavu olnud igati edukas euroseiklus. Euroopa liiga esimeses eelringis alistati kahe mängu kokkuvõttes 4:2 Serbia hõbeda tiim Radniški Niš ning teises eelringis suudeti kodus hambaid näidata mulluse hooaja Euroopa liiga poolfinalistile Frankfurdi Eintrachtile, kui võeti vastu napp 1:2 kaotus.

Avamängu järel sõnas Flora peatreener Jürgen Henn, et oleks väga tahtnud näha viigitulemust, kuid andis meeskonna pingutusele ning kodufännidele au. «Atmosfäär oli väga võimas ning loodetavasti suutsime rahvale anda väärilise etenduse. Suur aitäh kõigile, kes kohale tulid. Väljaku kõrval kodumeeskonna juhendajana oli mul väga uhke tunne!»

Frankfurti jaoks oli esimene mäng Floraga eurosarja esimene jõuvõtt. Eelmisel hooajal Bundesligas seitsemenda koha saavutanud tiim tegi küll Euroopa liigas väga korraliku hooaja, kuid koduses liigas vajus hooaja lõpp ära. Samuti osteti kahe hooaja vahel ära Frankfurti kaks staarründajat - Luka Jovic ja Sebastien Haller.

Lisaks suundus esikinnas Kevin Trapp laenult tagasi koduklubisse Paris Saint-Germaini. Sellele vaatamata suutsid sakslased nädal tagasi Lillekülas näidata adekvaatset mängupilti ning võtta korduskohtumiseks kaasa 2:1 eduseisu.

Frankfurti peatreener Adi Hütter sõnas pärast esimest mängu Tallinnas, et Flora hea mäng ei tulnud talle üllatusena. «Nad kasutasid head taktikat ning eesliinil olev tipuründaja (Erik Sorga) tegi väsimatult pressi.»

«Kogu Flora tiim näitas kiiret ja tehnilist jalgpalli, mis valmistas meile tihtipeale suuri raskusi. Järgmises mängus peame kõike seda silmas pidama, et ohtlikke olukordi vältida,» seletas Hütter.