Manchester City võitis hooaja esimese tiitli

Manchester City mängijad (vasakult paremale) Raheem Sterling, Kevin de Bruyne, Kyle Walker ja Bernardo Silva Foto: DAVID KLEIN / REUTERS

Täna kohtusid Inglismaal superkarika finaalis Premier League'i valitsev meister Manchester City ja Meistrite liiga tšempion Liverpool. 1:1 normaalaja järel selgitati võitja penaltite toel, milles oli seekord täpsem City.

City asus kohtumist juhtima juba 12. minutil, kui jala sai valgeks Inglismaa koondislane Raheem Sterling. 78. minutil suutis Liverpool siiski mängu tagasi tulla, kui Joel Matip realiseeris hollandlase Virgil van Dijki antud söödu.

Kuna uue reeglimuudatuse kohaselt lisaaega enam ei mängita, siis jäi kohtumise saatus otsustada penaltiseerias. Liverpooli poolelt eksis ainsana Georginio Wijnaldum, mis tähendas, et Manchesteri linna sinine pool võitis finaali teist aastat järjest.