Ukraina võõrustab Eestit Zaporižžjas

Ukraina jalgpallikoondis 2011. aastal Tallinnas. Kunagine Müncheni Bayerni mängija Anatoli Timošuk autogramme jagamas.

FOTO: AFP / Scanpix

Eesti meeste jalgpallikoondis kohtub tänavu 14. novembril võõrsil maavõistluses Ukrainaga, kes võõrustab mängu Zaporižžjas.

Kohtumine leiab aset 2006. aastal avatud ning 11 356 pealtvaatajat mahutaval Slavutits-Arenal, mis on koduväljakuks nii kohalikule Metalurhi võistkonnale kui ka 2014. aastast Luganski Zarjale. Varasemalt pole Ukraina meeste koondis sellel staadionil mänginud. Mängu algusaeg on veel selgumisel.

Eesti jaoks on tegu novembrikuu esimese kohtumisega ning viis päeva hiljem, 19. novembril on Amsterdamis vastaseks Holland. Ukraina kohtub maavõistluse järel 17. novembril võõrsil valikmängus Serbiaga.

Senised neli omavahelist kohtumist on lõppenud eestlaste kaotusega. 2012. aastal peetud matši võitsid ukrainlased seisuga 4:0.

Eesti koondist saab koduväljakul näha juba septembrikuus, mil jätkuvad EM-valikmängud. Esmalt võõrustame 6. septembril kell 19.00 A. Le Coq Arenal Valgevenet ning 9. septembril kell 21.45 Hollandit. Oktoobrikuu algab koondise jaoks võõrsilmänguga Valgevene vastu (10. oktoobril) ning seejärel ootab ees kodumäng Saksamaaga, mis toimub 13. oktoobril kell 21.45.

Tagasi üles