Balta sihib MM-normi, Kanter hirmutab Kupperit ja Kirt põrutab Kadriorust Birminghami

Ksenija Balta hüppas võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel Varaždinis 6.52 meetrit. Kadriorus on eesmärk lennata 20 sentimeetrit kaugemale.

FOTO: Marko Mumm/EKJL

Doha maailmameistrivõistlustele lendav Eesti kergejõustikukoondis on praegu üheksaliikmeline, ent see arv võib juba sel nädalavahetusel kasvada kahekohaliseks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

MM-pilet on taskus mitmevõistlejatel Maicel Uibol ja Janek Õiglasel, odaviskajatel Magnus Kirdil ja Liina Laasmal, 400 meetri tõkkejooksjal Rasmus Mäel, kettaheitjal Martin Kupperil, kuulitõukajal Kristo Galetal ning maratoonaritel Tiidrek Nurmel ja Roman Fostil. Ka mitmevõistleja Johannes Erm on MM-normi täitnud, aga ta otsustas sügisel toimuvatel tiitlivõistlustel mitte osaleda, sest on hooajast kurnatud.

Uue hoojooksuga MMile?

Täna ja homme Kadrioru staadionil toimuvatel Eesti meistrivõistlustel on kohal sama hästi kui kõik kohalikud tipud, kuid MM-normi silmas pidades on pilgud suunatud eelkõige kaugushüppajale Ksenija Baltale.

Balta hüppas eelmisel nädalal Varaždinis võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel keerulistes oludes 6.52 meetrit ehk ihaldatud MM-norm jäi täpselt paarikümne sentimeetri kaugusele. Välitingimustes hooaja avastardi teinud Balta kommenteeris toona, et sellise tulemuse pealt on hea kodustele meistrivõistlustele minna.

Tagasi üles
Back