Magnus Kirt: tuul keerutas ja segas, aga esimesel katsel suutsin normaalse oma viske ära teha

Magnus Kirt.

FOTO: KIMMO BRANDT / EPA/Scanpix

Odaviske hooaja maailma edetabeli liider Magnus Kirt võistles teist päeva järjest, saavutades Teemantliiga etapil Birminghamis tulemusega 85.29 kolmanda koha. Olud olid keerulised, kuid Tõrva mees tegi oma ära.

«Esimesel katsel hoojooks klappis, suutsin normaalse oma viske ära teha,»" hindas Kirt teisele poole 85 m joont kandunud odakaart. «Sain hea võistluse, mis pani proovile - esiteks pärast pikka reisi, teiseks keerutava tuulega. Olud olid kõigile rasked.»

Kirdi sõnul puhus esimese katse ajal soodne tuul, kuid edaspidi oda enam sama head lendu ei leidnud. Teise katse astus Tõrva mees üle, kolmandal tuli 76 ja neljandal 82 meetrit. «Kord puhus 2-3 meetrit vastu, siis 2-3 meetrit tagant. Oli näha, kuidas ka olümpiavõitjad-maailmameistrid olid hädas,» selgitas Kirt.

Eile oli ta Kadriorus Eesti meistrivõistlustel teinud kolm katset (võidutulemus 87.57), täna piirdus neljaga ja loobus kahest viimasest. Kirt kinnitas, et põhjuseks polnud mõni tervisemure: «Pärast neljandat viset tundsin kehas väsimust. Siin polnud koht, kus end ebamugavalt tundes riskile välja minna. Ebastabiilsete olude tõttu oli head viskerütmi raske leida.»

Nädalavahetuse kokkuvõttes tõdes Kirt, et midagi superhead polnud, kuid Eesti meistritiitel ja Teemantliiga etapi kolmas koht ei anna ka põhjust nurisemiseks. Järgmise stardi teeb ta järgmise nädala lõpus rahvusvahelisel jõuproovil Pärnus.

Tagasi üles