Tänak läheb Saksamaale kolmandat võitu jahtima

Ott Tänak.

FOTO: SANDER ILVEST / Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Tänavuse MM-sarja üldliider Ott Tänak läheb Saksamaa rallile vastu, olles viimased kaks aastat seal võidutsenud, mis veelgi tähelepanuväärsem, kahe erineva autoga. 

Tänak alustas Saksamaal võitmist 2017. aastal Ford Fiesta roolis, kui noppis oma karjääri esimese triumfi asfaldil. Edu saatis eestlast ka eelmisel aastal Toyota Yarisega, kui lisaks ralli võidule suudeti ka powerstage'il head kiirust näidata ning koguti 29 punkti. 

«See on ralli, mida ma naudin. Olen siin kaks korda võidutsenud ning püüan seda rada jätkata. Sõitmine siin muidugi lihtne pole. Näiteks eelmisel aasta võit oli kindlasti minu karjääri raskeim, kuna pidin kogu nädalavahetuse tempot üleval hoidma,» rääkis Tänak Soome meediale.

Rajaolud pole ka kõige lihtsamad Saksamaal ning palju sõltub õigest rehvivalikust. « Saksamaa ralli varieeruv teekate ja muutlikud ilmaolud on sõitjate jaoks väga suureks väljakutseks. Tuleb olla kogu aeg kiire ning vältida vigu,» lõpetas eestlane.

Saksamaa ralli algab juba sel nädalavahetusel ning kestab 22. kuni 25. augustini. Otseülekanded toob teieni nii Kanal 12 kui ka Postimees.

Tagasi üles