Eesti U19 jalgpallikoondis sai troopilisel Vanuatu turniiril napi kaotuse

Eesti U19 jalgpallikoondis
Eesti U19 jalgpallikoondis Foto: jalgpall.ee

Eesti U19 jalgpallikoondis võtab parasjagu osa Vanuatul toimuvast sõprusturniirist, kus tänases alagrupimängus tuli paremust tunnistada 0:1 Tahitile.

Mängu esimene poolaeg oli väga võimalustevaene ning ühtegi ohtlikku olukorda kumbki võistkond ei loonud. Esimesed nurgalöögid teeniti alles poolaja keskel ning esimeste võimaluste eest hoolitses Eesti 32. minutil, kui blokeeriti karistusala Daniel Fedotovi löök. Üheksa minutit hiljem sooritas kauglöögi Aleksander Iljin, kuid pall lendas üle värava. Eesti väravavaht Matheas Madik pidi avapoolajal mängu sekkuma alles lisaminutitel, kui klaaris kindlalt vastaste kontrarünnaku võimaluse.

Eesti võistkond toimetas palli vastase väravasse küll 47. minutil, kuid kohtunik ei hinnanud tabamust määrustepäraseks ning värav tühistati suluseisu tõttu. Järgmine katse sooritati neli minutit hiljem, kui Eesti viis nurgalöögist palli vastase värava ette, kuid nende väravavaht tõrjus palli rusikatega eemale. Saatuslik moment Tahiti kasuks leidis aset 74. minutil, mil vastasmängija hakkas sisenema Eesti karistusalasse ning kohtuniku hinnangul takistas teda käega Ivan Timofejev, keda karistati kollase kaardiga. 77. minutil realiseeris penalti Tahiti mängija Tehauarii Holozet.

Mäng kestis tuliselt edasi ning Eesti võistkonnal tekkis mitu võimalust palli vastase väravasse toomiseks, kuid need ebaõnnestusid erinevatel põhjustel. Tahiti võistkond jäi vähemusse 87. minutil, kui äreva kohtumise ainsa punase kaardi teenis Tanaoa Hioe. Lisaminutitel tekkis Eestile veel kaks head võimalust, kuid vastaste puurilukk näitas oma oskustega head taset.

Eesti on siiani alistanud Paapua Uus-Guinea ning nüüd jätkub turniir pühapäeval kohamänguga, kui meid ootab ees pronksimatš. Eesti vastaseks on tänase India – Uus-Kaledoonia kohtumise kaotaja.

Tänase mängu tipphetki saab vaadata SIIT.