Eesti võrkpallikoondis alistas kontrollkohtumises põhjanaabrid

Eesti meeste võrkpallikoondis.
Eesti meeste võrkpallikoondis. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuv Eesti võrkpallikoondis murdis esimeses kontrollkohtumises Soome ametivennad seisuga 3:2.

Eestlased alustasid Seinäjokis toimunud matši hästi ning võitsid esimese geimi 25:22, kuid järgnevas kahes vaatuses olid soomlased siiski paremad (17:25, 17:25). Sealt edasi suutsid Maarjamaa parimad võrkpallurid ennast kokku võtta ja seisu viigistada (25:18). Otsustavas geimis vastastele sõnaõigust ei antud ning võideti 15:12.

Järgmised kohtumised on samuti Soomega. Esimene neist peetakse homme ja teine reedel. Järgmisel nädalal peetakse kaks kontrollmängu Tallinnas Saku Suurhallis, kus lisaks Eestile osalevad Valgevene ja Bulgaaria koondised.

EM saab avapaugu 13. septembril, kus Eesti kuulub D-alagruppi koos Poola, Hollandi, Tšehhi, Ukraina ja Montenegroga.