Eesti meeste võrkpallikoondis alistas kindlalt Soome

Eesti meeste võrkpallikoondis.
Eesti meeste võrkpallikoondis. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Eesti meeste võrkpallikoondis kohtub täna Vantaas ametlikus kontrollkohtumises Soome koondisega. Avageim kuulus võõrustajatele 25:18, kuid Eesti suutis kohe teise geimi 26:24 võiduga kohtumise viigistada. Kolmas geim kuulus kindlalt Eestile numbritega 25:14. Neljandas geimis suutis Eesti mängu võidusadamasse tüürida, võites selle 25:15.

Eesti ja Soome pidasid esimese ametliku sõprusmatši kolmapäeval Seinäjokis, kus Eesti koondis võitles raskest seisust tagasi ja võitis 3:2. Eesti parimana tõi Robert Täht 23 punkti.

Eile peeti naabrite vahel suletud uste taga teine kohtumine, kus Soome suutis skooriga 3:2 võtta revanši.

Eestit peab järgmine nädal Tallinnas Saku Suurhallis kaks kontrollkohtumist. Vastasteks on Valgevene ja Bulgaaria koondised.

Eestlased valmistuvad hetkel võrkpalli EMiks, mis algab septembri keskel. Eesti kuulub D-alagruppi koos Poola, Hollandi, Tšehhi, Ukraina ja Montenegroga.