Suurbritannia läheb Doha kergejõustiku MMile võimsa tiimiga

Briti sprinter Adam Gemili püstitas nädalapäevad tagasi Suurbritannia meistrivõistluste rekordi 200 meetri jooksus ajaga 20,08.

FOTO: PETER CZIBORRA / Action Images via Reuters/Scanpix

Suurbritannia kergejõustikuliit andis teada, et 27. septembrist kuni 6. oktoobrini Dohas toimuvatel maailmameistrivõistlustel osaleb koguni 72 Suurbritannia atleeti.

Tuntumatest sportlastest sõidavad Katari pealinna võistlema kolmekordne Euroopa tšempion Dina Asher-Smith (100 m, 200 m) ja mitmekordne suurvõistluste medalivõitja Katarina Johnson-Thompson (seitsmevõistlus).

Rivis on ka kolm ülikiiret meest Ühendkuningriigi 2017. aasta kuldsest 4 x 100 meetri teatenelikust: Adam Gemili, CJ Utah ja Nethaneel Mitchell-Blake.

Samuti kuuluvad saareriigi koosseisu Euroopa meistrid Laura Muir (1500 m), Andrew Pozzi (110 m tõkked).

Briti kergejõustikujuht Neil Black ütles, et kergejõustiku MMile minnakse parimas võimalikus koosseisus.

«Dohasse on minemas tõelised maailmaklassi sportlased. 72 atleedi seas on hulgaliselt neid, kes on võimelised üleilmsel jõuproovil medalite eest võitlema,» ütles Black.

Eesti sportlasi on Dohasse kindlasti sõitmas kaheksa. Odaviskaja Liina Laasma osalemine sõltub tervislikust seisundist, Kaur Kivistik ja Ksenja Balta üritavad veel lähipäevil normi täitmist. Doha MMi normitäitmise viimane tähtaeg on 6. september.

Tagasi üles