Magnus Kirt kandideerib Euroopa kuu parimaks kergejõustiklaseks

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Magnus Kirt on sel hooajal võitnud 13 võistlusest kümme.
Magnus Kirt on sel hooajal võitnud 13 võistlusest kümme. Foto: FABRICE COFFRINI/AFP

Odaviskaja Magnus Kirt kandideerib Euroopa kergejõustikuliidu augustikuu parima meessportlase tiitlile.

Kirt võitis augustis neljast võistlusest viis. Tema suurim võit tuli Teemantliiga finaaletapil Zürichis, kus ta lennutas oda 89.13 m kaugusele.

Kirdi poolt on võimalik hääletada Euroopa kergejõustikuliidu sotsiaalmeedias. Hääletus lõppeb pühapäeval (09.08) kell 12.

Koos Kirdiga on veel nomineeritud:

• 400 meetri tõkkejooksja Karsten Warholm, kes jooksis Zürichi Teemantliiga finaaletapil Euroopa rekordi ning kõigi aegade teise aja 46,92.
  • Rootsi kettaheitja Daniel Stahl, kes tegi augustis kaks kõva tulemust - Finnkampeni võistlusel sai ta kirja 69.42 ning Rootsi meistrivõistlustel 69.23.
  • Ukraina kõrgushüppaja Andri Protsenko, kes ületas Zürichi Teemantliiga finaaletpail 2.32. See on tema viimase kolme aasta parim tulemus.
  • Poola kuulitõukaja Michal Haratyk, kes kordas Poola kuulitõukerekordit 22.32. Võistkondlikul EMil püstitas ta 21.83-ga võistluste rekordi.